psychologička

laktačná poradkyňa

lektorka hypnopôrodu

telová & rebozo terapeutka


Spracovaním strachu a traumy Vás pripravujem na počatie, pôrod a dojčenie, sprevádzam Vás tehotenstvom a materstvom, učím signálom a správnemu psychofyzickému vývinu dieťatka.

Som autorka online programov a interaktívnych E-bookov Cesta k vysnívanému pôrodu a Kľúč k pokojnému dojčeniu. Individuálnymi konzultáciami a podpornými skupinami Vám odovzdávam dlhoročné poznatky a skúsenosti založené na evidence-based dôkazoch pre prirodzený pôrod, dojčenie a materstvo.

Vaše vytúžené dieťatko, spôsobom po akom v kútiku duše túžite...

Ponúkam Vám

Telová terapia, shiatsu a REBÓZO techniky

Už 15 rokov pracujem so ženským telom, akupresúrou a shiatsu bodmi. Mojimi rukami prešli stovky žien a moja vášeň sa rozrástla o mexické techniky a Rebózo masáže, ktoré používam nielen v období tehotenstva, ale aj pred ním ako prípravu na tehotenstvo a po ňom v rituáli uzatvárania a ukončovania.

  • V rámci starostlivosti o Vás pracujem s akupresúrou a shiatsu bodmi tváre a tela, prístrojovou lymfodrenážou, terapiou bylinnými mešcami a používam uvoľňujúce techniky a rituály.

Psychologické poradenstvo, práca s mysľou, strachmi a emóciami

Od roku 2014 sa intenzívne venujem rozvoju osobnosti, tieňovým stránkam duše, emóciám a tomu, prečo sa určité veci v živote dejú tak, ako sa dejú. Ukončené psychologické vzdelanie, mnohé kurzy, školenia a výcviky, ale i intenzívna práca na sebe aj mne pomohla s mnohými problémami a blokmi. Preto viem veľa veci precítiť, pochopiť a empaticky Vám s nimi pomôcť.

  • Pomôžem Vám spracovať predchádzajúci pôrodný zážitok, ale i strach, pripravím Vás na tehotenstvo, odhalím psychosomatické príčiny problémov a chorôb, naučím meditačné a relaxačné techniky, vyhotovím individuálny plán a cvičenia na mieru Vášmu problému.

Laktačná poradkyňa, lektorka hypnopôrodu a prípravy ženy na tehotensvo, porôd a dojčenie

Už od roku 2018 poznám silu a účinky hypnotechník pôrodu. Aj moja vlastná skúsenosť s prirodzeným, nemedikalizovaným pôrodom a hypnopôrodom je to, čo pri svojej práci využívam. Učím a vediem ženy k prirodzenému pôrodu, pôrodu bez medikácie a rutinných zásahov, aby vedeli rozlíšiť na psychickej, fyzickej a emocionálnej úrovni pôrodné fázy a vedeli vnímať a využívať svoje telo, jeho hormóny a analgetické účinky.

  • Pripravujem ženy na Hypnopôrod a na prirodzený nemedikalizovaný pôrod, na hormonálne zmeny v tehotenstve, a ich využitie, aká je sila oxytocínu a pôrod v endorfínoch, ako na efektívne dojčenie, materstvo a rodičovstvo, aký je správny psychomotorický vývin a ako na manipuláciu s dieťatkom.
  • Pracujem s bylinami a s ich účinkami, pripravujem zmesi na mieru, sa starám o Vás v období pred počatím, počas tehotenstva a pôrodu, aj v období šestonedelia a materstva.

"Pôrod je ten najkrajší dar v živote ženy, preto si ho nenechajte nikým vziať. Som tu pre Vás, aby som Vás mohla sprevádzať týmto jedinečným okamihom, od jeho začiatku až po koniec."

Ahoj, som Barbora Gráčová

Celý život považujem pôrod za jeden z najkrajších okamihov ženy a dodnes som pri pohľade na nastávajúcu maminku ako očarená. Usmievam sa, rozjímam a vnímam tento zjav ako neuveriteľný zázrak. Perfektne načasovaný, do detailu premyslený a absolútne dokonalý zázrak prírody a to od samého začiatku až po jeho koniec, po samotný zrod malého, dokonalého a inteligentného stvorenia, na ktorý je naše telo bezpečne a do detailu pripravené. Neveríte? Rada Vám to poviem.

Aj ja som mama. Som mamou dvoch chlapcov a vyskúšala som si, ako sa rodí bežne v klasickej nemocnici so všetkým, čo (ne)ponúka. No taktiež som si zažila krásny, bezbolestný pôrod v zahraničí, kedy som vedela a mohla využiť dary svojho tela a techniky hypnopôrodu. Tieto skúsenosti a mnohé roky štúdia psychológie, hormónov a prirodzených pôrodov mi pomáhajú plniť Vaše sny a s tým aj Vašu túžbu po krásnom, prirodzenom a ľahkom pôrode, bez zásahov a zbytočnej medikácie.

Som psychológ a zaoberám sa témami pôrodu a celého systému ženského tela, jeho hormónov, vývinu a zmenám na mozgu, detským vývinom a psychomotorikou. Moje 2 veľké práce boli o pôrodoch na Slovensku s rozsiahlym výskumom rodiacich žien. Publikácia https://www.pozitivnyzivot.sk ktorú si môžete prečitať a druhým som  s úctou a pokorou prezentovala na Medzinárodnej psychologickej konferencii. V najbližšom období čakáme na jeho publikáciu. 

Spájam psychológiu, vedu, skúsenosti uznávaných odborníkov, ale i rady starých mám s vlastnými skúsenosťami v jeden celok. Vytváram pre Vás jedinečný a komplexný prístup s možnosťou prežiť pôrodný zážitok v súlade s prírodou a využitím jej darov. Objavením ženskej energie a Vašej vnútornej sily Vám ukážem cestu nielen ku krásnemu pôrodu, ale i k vnímavému tehotenstvu a materstvu. My ženy máme v sebe viac, ako sme si vedomé a ja Vám to pomôžem opäť v sebe nájsť.

S láskou

Chcete vedieť, aký bol môj pôrodný príbeh?

Porozprávam Vám moje vlastné skúsenosti mojich vlastných pôrodov. Každý ma niečo naučil, každý z nich mi niečo dal a tým nemyslím ten vytúžený uzlík radostí a starostí zároveň. Dal mi nové dary do života, nové skúsenosti, nový pohľad, nové možnosti. Posunul ma vpred a dnes len môžem zo srdca povedať, že každý jeden pôrod každej jednej z nás je jedinečný a neopakovateľný zážitok, ktorý máme v rukách my, rodiace ženy. 

Je na nás, ako náš pôrod bude prebiehať, čo a komu dovolíme a akú cestu si sami nakoniec zvolíme.


Ja, Prvorodička!

Mala som iba 26 a moje informácie o pôrode boli obmedzené na pár článkov a "ponuku" danej doby. Samotné tehotenstvo som mala rizikové, zistili mi gestačný diabetes a myslím, že som bola taká tá tehotná, ktorá sa stretla skoro so všetkým. Môj pôrod bol klasický, nemocničný s celým štandardným postupom a rutinnými zásahmi od vyvolania pôrodu, nasledoval klystír, kopa vyšetrení a potom už len ležať...

Po 10 rokoch! Ako prvorodička...

Naozaj! Po 10 rokoch žena skutočne "zabudne" určité veci. Ale iné veci sa v nej rozvinú, zintenzívnia a prehĺbia. Priznám sa, že som sa veľmi tešila, ale až tak dramaticky som neprežívala každý detail, ako to zvykneme robiť, keď je to naozaj prvý krát. Toto tehotenstvo bolo v podstate ukážkové a druhý pôrod som po dlhom váhaní zvolila v inom meste, v inom kraji, iným spôsobom...

Stiahnite si!

Ako prvý krok Vám ponúkam krásne pôrodné mantry, ktoré som vytvorila tak, aby Vám pomohli naladiť sa na svoje telo, dieťatko a prichádzajúci pôrod. 

Týchto 8 inšpiratívnych mantier je tu pre Vás ako DARČEK a môžete si ich ihneď stiahnuť.