Esenciálne vonné oleje


Koncentrácia a účinnosť esenciálnych olejov získavaných z plodov, kvetov, koreňov, kôry, listov a ihličia vzniká destiláciou alebo expresiou. Príroda nám ponúka tieto dary, ktoré sme sa naučili užasne spracovávať a tým môžeme využiť jej všemožnú silu.


Odpradávna sa používali dary prírody a produkty z nej na liečenie, ošetrovanie, ozdravné rituály a pre naše celkové zdravie. Rôzne masti, kaše, výluhy, obklady, koncentráty a mnoho iného slúžilo na posilnenie a ozdravenie nielen nášho tela, ale najmä našej duše. Esenciálne oleje majú dokonalú silu navodiť tu správnu atmosféru, zmierniť napätie, uvoľniť svalstvo, uzemniť, zrelaxovať, dodať silu, ozdraviť, povzbudiť, posilniť a pripraviť nás na dôležitý alebo náročný deň.

Každý olej má svoje pozitívne ale aj toxické účinky, je preto veľmi dôležité poznať jeho silu, pre koho je vhodný a ako ho správne používať. Má svoje presné charakteristiky, intenzitu, vôňu a účinok. 

Obdobie tehotenstva je veľmi citlivé a preto aj výber olejov je veľmi individuálny, s prihliadnutím na jemné a citlivé miešania a následného používania. Pre každú tehuľku je príjemné a vhodné trošku niečo iné a preto sme pre Vás pripravili malú školu vôni s úžasným odborníkom aromaterapie, ako si pomôcť a prežiť toto jedinečné obdobie tehotenstva a pôrodu, a to čo najkrajšie a s darmi našej zeme.

Oleje s ktorými pracujeme sú bio kvalitné, stabilné, bezpečné, bez prídavných látok a umelo vyrobených silíc.

Ak vás zaujíma, ako esenciálne oleje fungujú a ako ich používať, máme pre Vás dve odborníčky na aromaterapiu, ktoré Vás radi uvedú do sveta bylinných esencií. Ukážu Vám, ako ich správne a citlivo používať a to obzvlášť v období tehotenstva, pôrodu aj po ňom.