Krásny a jednoduchý pôrod?

Je to vôbec možné?

Som ja tá vyvolená?


A prečo nie?


Ak sami sebe budeme dávať neustále prekážky k tomu, aby nás zážitok a pôrodný príbeh bol jednoduchý a ľahký, tak taký nikdy nebude. Od malička sme programované určitým "formulkami", frázami a stereotypmi, a to nielen ohľadom pôrodu, ale celkového života a nás samotných. 

Všetci sme počuli z úst niekoho dospelého vety typu: "to nedokážeš", "si ešte moc malá" alebo "pôrod je neznesiteľný", prípadne "u nás v rodine sa nedojčí", "my nie sme stavané na ľahký pôrod" a podobne.


No jasné!

A toto všetko máme v bunkách, máme to v celom tele, v našej hlave, v mozgu a je isté, že náš pôrod bude dlhý a bolestivý!

A čo takto zmeniť svoju hlavu, myslenie a nastavenie, ktoré sme si od nikoho nepýtali? Lebo ja viem ako...

?

Nebolo by lepšie, ak by sme boli presvedčené o tom, že každá jedna žena vie porodiť rýchlo a ľahko, že my samé sme tvorcom nášho pôrodného príbehu, my samé máme v rukách náš pôrod, my samé sme za neho zodpovedné a my samé rozhodujeme o tom, ako privedieme svoje dieťatko na tento svet?

Áno milá mamina, toto je správne! Toto je správny postoj a toto je to správne nastavenie, ktoré nielen k pôrodu, ale aj k svojmu životu potrebujeme. A práve preto čítate tieto riadky. Nie je ani Vám a ani mne jedno, ako na svet prichádzajú naše deti.

Pôrod ako strašiak?

Viem, že mnohé sme zažili zlý príklad toho, ako pôrod môže vyzerať. Z každej strany sa na nás valia informácie, čo to je za hrôzostrašnú vec. Vo filmoch sú zobrazené hlučné a kričiace ženy, ktoré by najradšej svojho milovaného uškrtili, ako pevne mu zvierajú tričko, ktoré v návale paniky schytili a až dokonca filmového pôrodu nepustili. 

Ale opýtam sa Vás jednoducho a priamo... 


Myslíte, že by nás na svete bolo viac ako 8 miliárd, keby to tak skutočne bolo? 

Myslíte si, že by mačky boli kotné aj dva krát do roka, keby to tak skutočne bolo? 

Myslite si, že celý zrod, nový život, nová duša, narodenie a nový zmysel nášho života príde sem na tento svet s príchuťou strachu a bolesti? 

Veď to nejde dokopy!


Je jasné, že sa niektorým veciam ťažko verí, hlavne, ak sme celý život vedené a nastavené úplne opačne. Ale práve preto, že ani mne samej to nebolo pred pár rokmi jedno a niekde vo vnútri som cítila, že to musí ísť aj inak, som začala pátrať po tom, ako možno prežiť pôrod v porozumení, láske, dôvere a bezpečí. Každé dievčatko chce byť mamou, každé jedno sa hrá na tú veľkú oddanú mamu, ktorá sa obetavo stará o svoje dieťatko. Každá z nás vo vnútri vie a cíti, že je to niečo jedinečné a prirodzené. 

Už ako malé deti, malé princezné vnímame materstvo a pôrod ako niečo prirodzené. A naozaj to tak je...

Už mnoho rokov intuitívne verím a viem, že všetko sa dá aj prirodzenou cestou. Sama v sebe cítim, že mám určitý odpor k liekom a celkovej medikácií. Vnímam, že v našom živote nám príroda aj naše telo umožňuje udržiavať nás zdravé. Naozaj máme k dispozícií prostriedky k tomu, aby sme si vedeli pomôcť prirodzenou cestou, či už prostredníctvom bylín, myslenia, cvičení, dýchania, ale i dôvery v nás samotných. Je Vám to blízke? Cítite to tiež tak? Veríte, že máte v rukách viac, ako len dať si lieky a oddať sa autorite v bielom plášti? Že si viete pôrodom prejsť s ľahkosťou a bez ujmy? Tak Vám s tým veľmi rada pomôžem, lebo toto isté som pred pár rokmi hľadala aj ja... 

Pôrodný proces je to najprirodzenejšie, čo sa v tele ženy odohráva, len sme mu prestali dôverovať a prestali sme naše vlastné telo počúvať. A teraz ste na tej správnej ceste k tomuto návratu...

Čo Vás počas prípravy naučím?

 • 🤍 Nájdete silu v seba samú
 • 🤍 Nájdete dôveru vo vlastné telo
 • 🤍 Nájdete dôveru v pôrodný proces
 • 🤍 Spoznáte techniky ako si vybudovať dôveru v nečakaných situáciách
 • 🤍 Spoznáte techniky ako sa vedieť okamžite, ľahko a kdekoľvek uvoľniť
 • 🤍 Spoznáte techniky ako programovať myseľ tak, ako potrebujete
 • 🤍 Spoznáte spôsoby ako ľahko a prirodzene porodiť
 • 🤍 Spoznáte signály Vášho rodiaceho tela
 • 🤍 Pochopíte dokonalé mechanizmy rodiaceho tela
 • 🤍 Pochopíte dokonalosť hormonálneho systému v pôrodnom procese
 • 🤍 Pochopíte, ako sa pôrod rozbieha a čo spôsobuje jeho utlmenie
 • 🤍 Osvojíte si princípy prirodzeného, ľahkého a bezpečného pôrodu
 • 🤍 Osvojíte si správne dýchanie počas tehotenstva a celého pôrodu
 • 🤍 Získate intuitívne myslenie a rozšírite si inštinktívny vzorec
 • 🤍 Získate nadhľad nad celým pôrodným procesom
 • 🤍 Pochopíte svoje strachy a očakávanie bolesti
 • 🤍 Preprogramujete svoje nežiadúce vzorce myslenia a očakávania
 • 🤍 Preprogramujete svoje stereotypy a posilníte sebadôveru
 • 🤍 Posilníte svoju sebaistotu a pocit bezpečia pri pôrode
 • 🤍 Posilníte svoj vzťah s partnerom počas pôrodného procesu
 • 🤍 Posilníte svoj vzťah k sebe samej a k svojmu bábätku
 • 🤍 Budete sa tešiť na svoj pôrod
 • 🤍 A ešte mnoho iného...


A hlavne čo spolu odstránime?

❕Zlé a nesprávne vzorce Vašej mysle
❕Zlé a nesprávne vzorce o pôrodnom procese
❕Vaše strachy, nedôveru, pocit neistoty, očakávanie bolesti
❕Vašu nedôveru v bezpečnosť pôrodného procesu
❕Vašu nedôveru vo Vás samotnú
❕Pocit, že to nezvládnem
❕Pocit, že som len pacientka
❕Pocit, že ma niekto iný odrodí
❕Pocit, že nemôžem môj pôrod ovplyvniť
❕Pocit, že nemám pôrod vo vlastných rukách

Tak a ako to teraz vidíte?

Myslíte, že by ste takýto pôrod a nastavenie privítali? Tak neváhajte, pretože presne toto mám potrebu s Vami zdieľať a pomôcť Vám osvojiť si. Všetko, čím Vás prevediem, mám na sebe samej odskúšané a takto som porodila svoje dieťatko aj ja. Prepájam vlastné skúsenosti, pohľad psychológa a učím sa od tých najlepších uznávaných odborníkov a to Slovenských aj zahraničných, akými sú pôrodník Michel Odent, dula Lilinana Lammers, dula a lektorka Debra Pascali-Bonaro, doktorka Sarah Buckley, pôrodník Fréderick Leboyer, hypnoterapeutka Miroslava Peťková, pôrodná asistentka Anna Kohutová, dula Markéta Kukuczková, doktorka Irena Dobišová, neonatologická sestra Michaela Galková a mnohí iní, ktorí sú pre mňa veľkou inšpiráciou a ich práca je pre mňa cesta. Všetko, čo učím a odovzdávam ďalej, tomu verím a tým žijem. 

Celá a naplno. 

No povedzte... 

...ideme spolu do toho a pridáte sa ku nám, ku všetkým ženám, ktoré chcú prevziať zodpovednosť za svoj pôrod a chcú svoje dieťatko porodiť ĽAHKO, BEZPEČNE a JEDNODUCHO?

Dovolíte mne a sebe zažiť to, o čom ste možno ani len nesnívali a ak náhodou áno, nikdy ste neverili, že by to tak mohlo byť?

Tak už naozaj neváhajte a zvoľte si svoju cestu ku krásnemu a jednoduchému pôrodu..

Ako sa môžeme spolu pripraviť na Váš vysnívaný pôrod?

Podľa Vašich preferencii Vám ponúkam viacero možností, ako sa pripraviť na Váš pôrod.

Všetko závisí od toho, ako ste celkovo vnútorne nastavení, či uprednostňujete prípravu radšej v skupine, alebo online, prípadne Vám sedí individuálny prístup. Záleží aj od toho, ako ste na tom s Vašim časom, chuťou a celkovými možnosťami.


Osobné "živé" skupiny 

Príprava s nastávajúcimi maminkami a oteckami prebieha formou živých stretnutí v rámci jednej nemennej skupiny, kde samozrejme všetko povedané ostáva vo vnútri skupiny. Je vhodná pre páry, ktoré radi zdieľajú a učia sa niečo nové aj od iných dvojíc, radi sa inšpirujú a majú radi bohatú formu diskusie. Tieto živé stretnutia bývajú 1x mesačne cez víkend medzi 9.00 - 16.00 hodinou s prestávkou spoločného obeda.

Najbližšie víkendové termíny sú naplánované do konca roka 2023.  

Nájdete ich v časti kurzy celkom na spodu strany.

Online "ŽIVÉ" stretnutia

Taktiež si môžete vybrať online stretnutia a termíny, kedy Vám čas alebo vzdialenosť neumožňuje prísť na živé osobné stretnutie, ale máte radi formu diskusie a byť tu a teraz v osobnom kontakte. Online stretnutia bývajú 1x do týždňa po dobu 1 mesiaca v popoludňajších hodinách od 14:00-17:00, vždy v jednotnom čase a vždy v rovnakom dni. Všetky informácie a prístupové údaje Vám zašleme po Vašej objednávke.

Najbližšie víkendové termíny sú naplánované do konca roka 2023.

Nájdete ich v časti kurzy celkom na spodu strany.

Individuál párová príprava

Ak uprednostňujete súkromie a intímnejšie rozhovory o Vašich vnútorných očakávaniach alebo obavách a radšej ste v komornejšej atmosfére, ponúkam formu prípravy na pôrod aj individuálne, kde sa venujem iba danému páru so všetkými jeho predstavami, otázkami, ale i pochybami, či túžbami. Okrem jednotlivých modulov je kurz prispôsobený Vám, Vašej rýchlosti, Vášmu vnímaniu, tematike a preferenciám. 

Táto príprava je šitá na mieru a termíny sú vždy na základe dohody a Vašich osobných možnostiach v rozsahu 12-14 hodín podľa individuálnej potreby.

Na každé stretnutie prichádzam za Vami, prípadne prebieha aj formou online priestoru.

Je už len na Vás, ktorá z možností je pre Vás tá najideálnejšia...

Teším sa na Vás.


Ak sa opäť vrátime k sebe, k vlastnej intuícii a vnútornej sile ktorej začneme dôverovať, máme v rukách viac ako sa na prvý pohľad zdá...